W dniu 22 kwietnia pojechaliśmy naszą wspólnotą wraz z Ks. Eugeniuszem Szyszką dyrektorem Centrum Formacji Misyjnej do Gniezna, by wziąć udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha. Wyruszyliśmy z rana, by po obiedzie w Gnieźnie wziąć udział we mszy świętej o godzinie 14:00 z udziałem młodzieży z diecezji, która od rana pielgrzymowała ze swoich parafii do katedry gnieźnieńskiej.
Po Eucharystii spotkaliśmy się z rodzinami z Gniezna, była to wspaniała okazja do podzielenia się wiarą i opowiedzenia o swoim powołaniu misyjnym.
W katedrze o godzinie 19:30 uczestniczyliśmy w modlitwie z nieszporami, zakończonej bogatą procesją do parafii św. Michała Archanioła. Na zakończenie usłyszeliśmy pozdrowienie biskupów z różnych krajów Europy, m.in. ze Słowacji, Węgier. Po wszystkich głos zabrał Ks. Michał Maciołek, przedstawiciel naszego roku formacyjnego, krótko mówiąc o naszej wspólnocie i prosząc o modlitwę za wszystkich.
W dniu 23 kwietnia, podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, otrzymaliśmy krzyże misyjne, z rąk Prymasa Polski Abp Wojciecha Polaka i zostaliśmy posłani do następujących krajów:
Krzyże Misyjne otrzymali:
|
Nazwisko i imię |
Kraj |
Diecezja/ Zgromadzenie |
Przygotowanie |
|
1. |
ks. |
Czosnyka Mariusz |
Peru |
Diecezja tarnowska |
CFM |
2. |
ks. |
Kędzia Marcin |
Islandia |
Diecezja płocka |
CFM |
3. |
ks. |
Maciołek Michał |
Ekwador |
Diecezja zamojsko - lubaczowska |
CFM |
4. |
ks. |
Pstrągowski Karol |
Kuba |
Archidiecezja gdańska |
CFM |
5. |
s. | Giel Małgorzata |
Boliwia |
Zgr. Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi |
CFM |
6. |
s. |
Kołodziejska Aleksandra |
Republika Środkowoafrykańska |
Zgr. Służebnic Matki Dobrego Pasterza |
CFM |
7. |
s. |
Mierzwińska Gabriela |
Boliwia |
Zgr. Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny |
CFM |
8. |
s. |
Winiarska Alina |
Burundi |
Zgr. Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia |
CFM |
9. |
p. |
Dźwilewska Aleksandra |
Ekwador |
Diecezja ełcka |
CFM |
10. |
s. |
Faustyna Radzik |
Demokratyczna Republika Konga |
Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego |
Poza CFM |
11. |
ks. |
Wasilewski Edward |
Chile |
Diecezja bydgoska |
Poza CFM |
Od tego dnia jesteśmy już Misjonarzami na służbie Kościoła. Prosimy o modlitwę, byśmy, tam gdzie nas Bóg posyła głosili Chrystusa, a nigdy samych siebie.