W Centrum Formacji Misyjnej trwa Zjazd Misjonarzy. Dzisiaj jednym z prelegentów jest ks. dr Adam Wińśki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W swoim wystąpieniu mówił o uczniu i misjonarzu, o postawie ucznia i misjonarza. Był też czas, aby misjonarze podzielili się swoim doświadczeniem misyjnym w byciu uczniem i misjonarzem. zachęcamy również do zapoznnaia się z lekturą o tej tematyce:
Parafia Misyjna, Ateneum Kapłańskie, Tom 187, 2026