„Pan rzekł do Abrama: «Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu ojca twego do kraju, który ci ukażę. Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem»”

(Rdz 12, 1 n.)Studenci

 • s. Tomasza Balcerzak

  "Bóg jest miłością" 1J 4,8

  Kraj posłania - Kazachstan
  Podjęła naukę języka rosyjskiego

  Doświadczając Bożej miłości w swoim życiu, pragnę tą Dobrą Nowiną podzielić się z tymi, których Pan Bóg postawi na mojej drodze.

  Data ślubów wieczystych.: 22 sierpnia 2009 r.

  Imieniny: 3 lipca

  Przynależność: Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu


 • ks. Piotr Dąbrowski CSMA

  „(…) nie tak bowiem człowiek widzi <jak widzi Bóg>*, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce»”. - 1 Sm 16,7

  Kontynent posłania - Afryka
  Podjął naukę języka angielskiego

  Jestem zakonnikiem i kapłanem w Zgromadzeniu Świętego Michała Archanioła. Cóż z tego wynika? Mianowicie to, że Pan Jezus wezwał mnie do pójścia za Nim. Tajemnica to wielka, droga w nieznane, ale jeszcze większa przygoda. A ja lubię przygody! Coś straciłem, wiele poświęciłem, ale otrzymałem stokroć więcej. Taki jest Bóg! Moje pasje? Góry, podróże, przyroda. Lubię dobrą książkę i film, oraz spędzać czas z ludźmi, rozmawiać długo w nocy przy ognisku, oraz na łonie natury, podczas wspólnych, długich wędrówek. Teraz Pan wzywa dalej, woła Afryka, więc pora ruszyć w drogę…

  Data ślubów wieczystych.: 22 sierpnia 2009 r.

  Imieniny: 3 lipca

  Przynależność: Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła


 • ks. Damian Dec

  „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a słuszność twoja - jak południe”. Ps 37,5-6

  Kraj posłania - Argentyna
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Święcenia kapłańskie przyjąłem w roku 2014 w Archikatedrze Przemyskiej z rąk Ks. Abpa Józefa Michalika. Przez dziewięć lat pełniłem posługę wikariusza oraz katechety podejmując powierzone mi zadania na kolejnych parafiach. Duszpasterstwo jest moją główną pasją i wymiarem, w którym realizuje swoje powołanie. Bliskie mi są także różnego rodzaju aktywności nie wyłączając tych fizycznych.
  Wiele razy miałem okazję przekonać się, że podróże ubogacają oraz mobilizują do jeszcze większej wdzięczności wobec Pana Boga za dar i piękno stworzenia. Budzą również świadomość powszechności Kościoła oraz sporych potrzeb ewangelizacyjnych. Dostrzegając ich zakres oraz rozeznając istotę służby wobec ludzi potrzebujących w odległych stronach świata zapragnąłem rozpocząć przygotowanie w Centrum Formacji Misyjnej do posługi w Ameryce Południowej. Ufam, że z pomocą Bożą i ludzką należycie przygotuję się do tego zadania.

  Data święceń kapłańskich: 7 czerwca 2014 r.

  Imieniny: 26 września

  Przynależność: Kapłan archidiecezji przemyskiej


 • ks. Michał Fucia

  "Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"

  Kraj posłania - Martynika
  Podjął naukę języka francuskiego

  "Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki" - te słowa z Te Deum towarzyszyły mi w chwili święceń kapłańskich.
  Były ze mną w trakcie odkrywania "powołania w powołaniu" jakim są misje. Ufam również, że będą ze mną we wszystkich miejscach i ludziach, do których Bóg mnie pośle.

  Data święceń kapłańskich: 23 maja 2015 r.

  Imieniny: 29 września

  Przynależność: Kapłan diecezji sosnowieckiej


 • ks. Maksymilian Grabowski

  "Trzeba, aby On wzrastał, a ja, żebym się umniejszał" (J 3,30)

  Kraj posłania - Tanzania
  Podjął naukę języka angielskiego

  Pochodzę z miejscowości Krzyszkowice w pobliżu Krakowa. Święcenia kapłańskie przyjąłem w 2017 r. z rąk ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Byłem wikariuszem w Krakowie najpierw w parafii pw. św. Józefa, a następnie w parafii pw. Wszystkich Świętych. Prowadziłem duszpasterstwo dzieci, młodzieży oraz rodzin, uczyłem katechezy w szkole podstawowej, przygotowywałem do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Lubię wspinać się po górach, jeździć na rowerze, spędzać czas na świeżym powietrzu, sporo czytam, czasem rysuję, chętnie sięgam po dobry film. Posługę misyjną mam podjąć w Tanzanii, w znacznej mierze wśród plemienia Masajów w afrykańskim buszu.

  Data święceń kapłańskich: 27 maja 2017 r.

  Imieniny: 14 sierpnia

  Przynależność: Kapłan archidiecezji krakowskiej


 • ks. Przemysław Jamro

  "Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali" (2 Kor 12,9)

  Kraj posłania - Ekwador
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Pochodzę z Gorlic (diecezja rzeszowska). Święcenia kapłańskie przyjąłem w 2013 roku. Pracę wikariusza i katechety na kolejnych parafiach łączyłem z duszpasterzowaniem Ruchowi Apostolstwa Młodzieży. Rozeznając powołanie do "apostolstwa" misyjnego przygotowuję się do misji w Ekwadorze.

  Data święceń kapłańskich: 18 maja 2013 r.

  Imieniny: 30 października

  Przynależność: Kapłan diecezji rzeszowskiej


 • ks. Partyk Jaszkowski

  „Boże, Ty mnie umiłowałeś i od dzieciństwa mnie prowadziłeś; Aż dotąd nie mogę pojąć głębi Twojej miłości.”

  Kraj posłania - Ekwador
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Nazywam się Patryk Jaszkowski, jestem księdzem diecezji elbląskiej. Święcenia prezbiteratu przyjąłem w 2021 roku i rozpocząłem posługę w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Przez te pierwsze dwa lata kapłaństwa Pan Bóg pozwolił mi pracować przede wszystkim z młodzieżą we wspólnocie czy liceum ogólnokształcącym, dziećmi ze Służby Liturgicznej Ołtarza, a także formować dorosłych w Odnowie w Duchu Świętym.
  W drugim roku posługi poprosiłem Księdza Biskupa o posłanie mnie na misje do Ameryki Łacińskiej. Państwem, do którego udam się po szkoleniu w Centrum Formacji Misyjnej będzie Ekwador, a konkretniej- diecezja Santo Domingo.

  Data święceń kapłańskich: 29 maja 2021 r.

  Imieniny: 17 marca

  Przynależność: Kapłan diecezji elbląskiej


 • ks. Tomasz Jordan

  Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz (Joz 1,9b)

  Kraj posłania - Kazachstan
  Podjął naukę języka rosyjskiego

  Jestem kapłanem diecezji rzeszowskiej, wyświęconym w 2020 roku. Przez 3 lata pracowałem w urokliwej wiosce Brzeziny na podkarpaciu w parafii pw. św. Mikołaja. Mogłem tam poczuć ducha historii, bo Eucharystia sprawowana była w drewnianym kościele z XV wieku. Wśród wielkiej otwartości parafian oraz wielu wspaniałych ludzkich relacji dojrzewała mnie chęć wyjazdu do krajów misyjnych. Chociaż w trakcie formacji seminaryjnej myślałem o wyjeździe za granicę, konkretnie na zachód Europy, ale Pan Bóg miał chyba inne plany i tak pokierował ludźmi i wydarzeniami, że obecnie przygotowuję się do pracy misyjnej w archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie (Kazachstan).

  Data święceń kapłańskich: 31 maja 2020 r.

  Imieniny: 28 stycznia

  Przynależność: Kapłan diecezji rzeszowskiej


 • ks. Michał Łukasik

  „Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego” (Kol 3, 17).

  Kontynent posłania - Ameryka Łacińska
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Wdzięczny Dobremu Bogu za 31 lat życia spędzonego początkowo w Gorzkowie, Bochni i seminarium w Tarnowie oraz za 6 lat kapłańskiego posługiwania w dwóch pięknych parafiach rodzinnej diecezji tarnowskiej (Tymbark i Szymbark) ksiądz katolicki przygotowujący się obecnie do pracy misyjnej w Ameryce Łacińskiej, któremu wciąż towarzyszą słowa św. Pawła z Listu do Kolosan: „Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego” (Kol 3, 17).

  Data święceń kapłańskich: 27 maja 2017 r.

  Imieniny: 29 września

  Przynależność: Kapłan diecezji tarnowskiej


 • Piotr Ochtera

  Kraj posłania - Boliwia
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Mam na imię Piotr Ochtera i przyjechałem do CFM z Drozdowa, gdzie mieszkam od 10 lat. Uwielbiam śpiewać i słuchać muzyki. Interesuje się sportem i liturgią. Kraj do którego planuje wyjechać na misję to Boliwia.

  Błogosław, duszo moja, Pana,
  i cale moje wnętrze-święte imię Jego!
  Błogosław, duszo moja, Pana
  i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach!
  On odpuszcza wszystkie twoje winy,
  On leczy wszystkie twe niemoce,
  On życie twoje wybawia od zguby,
  On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem,
  On twoje dni nasyca dobrami,
  odnawia się młodość twoja jak orła. Ps103, 1-5

  Imieniny: 29 czerwca

  Przynależność: Misjonarz świecki z diecezji łomżyńskiej


 • ks. Michał Olko

  "Totus Tuus"

  Kraj posłania - Papua Nowa Gwinea
  Podjął naukę języka angielskiego

  Jestem księdzem od trzech lat. Zawsze dla mnie wzorem do naśladowania był i jest nadal św. Jan Paweł II, stąd również Jego wezwanie oddające się całkowicie Maryi (Totus Tuus) chciałbym, żeby było i moim wezwaniem na całe życie, szczególnie teraz, gdzie rozpocząłem przygotowania do wyjazdu na misje. Święty Jan Paweł II uczy mnie pokory w chwilach trudnych oraz całkowitego zawierzenia Bogu przez ręce Maryi. W wolnym czasie bardzo lubię chodzić po górach, podróżować, spotykać się z różnymi osobami, poznawać nowe kultury, dzielić się różnymi doświadczeniami. Bardzo
  lubię uprawiać sport, szczególnie tenisa Stołowego, squash, sporty siłowe, bieganie.

  Data święceń kapłańskich: 23 maja 2020 r.

  Imieniny: 29 września

  Przynależność: Kapłan archidiecezji wrocławskiej


 • ks. Mateusz Opolski

  „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen.” (Rz 11,36).

  Kontynent posłania - Ameryka Łacińska
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Pochodzę z Tarnowa i tam też pracowałem ostatnie 3 lata. Wyświęcony na kapłana w 2017 roku. Uśmiechnięty, ciekawski, gadatliwy. Byle we wszystkim służyć Bogu. Na obrazku prymicyjnym wypisałem to słowami św. Pawła z Listu do Rzymian: „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen.” (Rz 11,36). Wybieram się do Ameryki Południowej.

  Data święceń kapłańskich: 27 maja 2017 r.

  Imieniny: 21 września

  Przynależność: Kapłan diecezji tarnowskiej


 • ks. Piotr Paga

  „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa”.

  Kraj posłania - Ekwador
  Podjął naukę języka hiszpańskiego

  Nazywam się Piotr Paga, pochodzę z Wąbrzeźna z parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. ( Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej). Moje zainteresowania to historia, zwiedzanie, podróżowanie oraz wędrówki górskie. W 2017 roku przyjąłem święcenia prezbiteratu w Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. Powołanie misyjne,rozeznawałem od lat dziecięcych. W mojej parafii byłem ministrantem, następnie lektorem. W tym czasie przyjechali do parafii misjonarze i opowiadali o pracy na misjach. Byłem poruszony ich historią i życiem. W mojej głowie zrodziła się myśl, aby też kiedyś pojechać na misje. Ten głos później zamilkł. Rok po święceniach, ta myśl ponownie wróciła podczas modlitwy i w trakcie rozmów z misjonarzami. Mój kuzyn wiele lat przebywa na misjach, on również zachęcił mnie swoim doświadczeniem, abym ponownie rozeznał swoje powołanie misyjne. Podjąłem decyzję i postanowiłem wystąpić do arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, aby wyraził zgodę, na przygotowanie mnie do wyjazdu na misje w Ameryce Południowej w Ekwadorze.

  Data święceń kapłańskich: 27 maja 2017 r.

  Imieniny: 29 czerwca

  Przynależność: Kapłan archidiecezji warmińskiej


 • Magda Szumowska

  Kraj posłania - Boliwia
  Podjęła naukę języka hiszpańskiego

  Nazywam się Magda Szumowska, pochodzę z diecezji łomżyńskiej.
  Od 13 lat jestem zaangażowana w Ruch Światło-Życie. W swojej parafii utworzyłam wspólnotę Oazy Dzieci Bożych, która zgromadziła ponad dwadzieścia dzieciaków. Moją pasją jest gotowanie i wypiekanie różnych słodkości :) Przygotowuje się do wyjazdu na misje do Boliwii.

  Imieniny: 25 maja

  Przynależność: Misjonarka świecka z diecezji łomżyńskiej


 • ks. Paweł Zagórski CSMA

  „Jesteś moim Bogiem, chcę Ci dziękować: Boże mój, wielbić pragnę Ciebie. Wysławiajcie Pana, bo dobry; bo łaska Jego na wieki.” - PSALM 118

  Kontynent posłania - Afryka
  Podjął naukę języka angielskiego

  Urodziłem się 9 czerwca 1990 roku w Tuchowie. Mój rodzinny dom znajduje się w Bobowej w diecezji tarnowskiej. W 2006 roku rozpocząłem naukę w Liceum Ogólnokształcącym przy Niższym Seminarium Duchownym Księzy Michalitów w Miejscu Piastowym. Od 8 września 2010 przebywałem w Pawlikowicach koło Wieliczki, gdzie odbyłem nowicjat i złożyłem pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Św. Michała Archanioła. We wrześniu 2010 roku wyjechałem do Włoch. Przez pierwszy rok przebywałem w domu zakonnym w miejscowości Monte Sant’Angelo na Gargano, gdzie służyłem pomocą przy Sanktuarium Św. Michała Archanioła oraz uczestniczyłem w kursie języka włoskiego. W październiku 2011 roku zostałem skierowany do naszego michalickiego seminarium znajdującego się w miejscowości Castel Sant’Elia. 22 kwietnia 2017 roku przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk księdza biskupa Romano Rossi w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Skalnej. Przez następny rok w tejże parafii podjąłem posługę duszpasterską, gdzie m.in. katechizowałem oraz organizowałem Oratorium dla dzieci i młodzieży, pełniłem również funkcje spowiednika w maryjnym sanktuarium. We wrześniu 2018 roku moi przełożeni skierowali mnie do pracy duszpasterskiej w miejscowości Nepi. W czerwcu 2022 roku otrzymałem włoskie obywatelstwo.
  Od dłuższego czasu, na modlitwie, odkryłem pragnienie wyjechania na misje do Afryki. Podzieliłem się tą myślą z moimi wyższymi przełożonymi, którzy ją zaakceptowali. Mam nadzieję, że to wielkie pragnienie już za niedługo zostanie zrealizowane i będę mógł z oddaniem głosić Ewangelię i służyć potrzebującym.

  Data święceń kapłańskich: 17 kwietnia 2017 r.

  Imieniny: 29 czerwca

  Przynależność: Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
68 0.052927017211914